Jeni dhe ju në te 20-tat dhe sapo keno zbuluar thinajt e para? Mos u shqetësoni kjo nuk do të thotë që të gjitha flokët do bëhen menjëherë të bardha. Thjesht ju janë zbardhu dy ose tre por nuk do të zbardhen te gjitha! Ka disa arsye pse ndonjëherë disa njerëz thinjen në moshë të re, para të 30-ave:

Stresi: faktori kryesorë që të gjithë ekspërtët bien dakort. Ndoshta në të 20-tat jo të gjithë kanë probleme të mëdha por mendimet e shumta dhe një problem I rastit mund të bëjë që dicka e tillë të ndodhi.

Mungesa e vitaminave: Flokët fillojnë të zbardhen kur folikulat e rrënjëve nuk prodhojnë më melaninë, pigmentin që u jep ngjyrë flokëve. Mungesa er vitaminës B12 mund të jetë një shkak. Bëni kujdes.

Ju pëlqen!

Probleme të tjera që shkaktojnë flokë të bardhë përpara kohë janë nëj sëmundje si tiroidet ose kur pini shumë duhan .

Lexo po ashtu:  Grua prej guri
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!