Komiteti i Vlerësimit të Rrezikut nga Agjencia Evropiane e Barnave (EMA) ka arritur në përfundimin se AstraZenece është e sigurt dhe efektive dhe se përfitimet tejkalojnë rreziqet.

EMA gjithashtu ka publikuar një listë të simptomave që, nëse iu shfaqen, duhet të kërkoni menjëherë kujdes mjekësor.

Këto janë:

– Gulçim

Ju pëlqen!

– Dhimbje në gjoks ose bark

– Ënjtje / ndjenjë e ftohtë në krah ose këmbë

– Dhimbje koke të fortë / vizion të paqartë

– Mavijosje (të kuqe ose vjollcë) ose flluska

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.