Në këtë test të thjeshtë, mjafton të zgjidhni një objekt që do t’ju pëlqente të bënit nëse do të kishit një copë letër para

1. Lumturia jote nuk është në gjërat që ke, por në njeriun që je. Arrin t’u japësh vlerë gjërave dhe t’i marrësh ato në mënyrën e duhur, prandaj e ke gjithmonë atë që do.

2. Çdo veprim që të bën në këtë botë është i lidhur me një tjetër dhe ka edhe pasoja. Vepro duke marrë parasysh se po mbledh farat që ti vetë ke mbjellë.

Ju pëlqen!

3. Merrni në duar timonin e jetës suaj dhe nëse doni të shkoni kundër rrymës, bëjeni. Shkruajeni vetë historinë tuaj.

4. Krijoje rrugën tënde me forcat e tua, përpiqu të mos u besosh shumë të tjerëve dhe kujto gjithmonë se duhet të mbështetesh vetëm tek vetja jote.

5. Çdo udhëtim, sado i gjatë qoftë fillon me një hap të parë. Fuqia e të ndryshuarit të gjërave është në duart e tua, duhet vetëm të gjesh kurajën dhe vendosmërinë për t’i përballuar gjërat pa frikë.

6. Mos kini frikë, nxirrini jashtë ndjenjat tuaja dhe reagoni. Të fshihesh nuk shërben për asgjë.  Dilni nga mjegulla dhe luftoni për atë që besoni.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!