Të flini nëntë orë gjumë në një natë, mund të jetë e dëmshme për kujtesën tuaj sikurse të flini pesë orë.

Dihet mirë se njerëzit që flenë më pak se pesë orë në një natë mund të kenë probleme me kujtesën.

Por një studim ka treguar se të njëjtat efekte u shfaqen si në ato nëntë orët e gjumit të cilat thuhen si të shëndetshme.

Ju pëlqen!

Studiuesit i shqyrtuan rezultatet e testimit të memories në pothuajse 400,000 njerëz.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!