Nënkryetarja e Vetëvendosjes Fatmire Mulhaxha-Kollcaku ka reaguar përsëri për gjendjen e krijuar në Kosovës për rastet e shumta më koronavirus.

Ajo përmes një postimi në facebook ka shkruar se sytë̈ e pacientit janë̈ të drejtuara kah mjeku, në pritje për shërim.

Kur mjeku vdes nga e njëjta sëmundje, situata rëndohet shumë, pritshmëritë zvogëlohen, frika rritet dukshëm. Kjo Qeveri koti, dështoi në parandalim.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë:

Sytë e pacientit janë̈ të drejtuara kah mjeku, në pritje për shërim.

Kur mjeku vdes nga e njëjta sëmundje, situata rendohet shumë, pritshmëritë zvogëlohen, frika rritet dukshëm

Virusi SARS-CoV-2, vret dhe jo vetëm grupe të caktuara individësh.

Kjo Qeveri koti, dështoi në parandalim.

Por së paku,

FOKUSOHUNI NË TRAJTIM!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!