Gjatë ditës së sotme kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka kërkuar të shkarkohet Vjosa Osmani nga pozita e nënkryetares e partisë dhe Kryesia.

Në lidhje me këtë tem ka reaguar edhe nënkryetarja e LVV, Fatmire Mulhaxha Kollçaku përmes një postimi në facebok.

Kollçaku shprehët që Osmani është një person më të sinqertë dhe këmbëngules dhe se parimet e saj bëhen mollë sherri me krerët e subjektit politik, ia vlen të sakrifikosh.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë

Nga koha e negociatave për bashkëqeverisje me LDK, si personin më të sinqertë dhe këmbëngulës për arritjen e kësaj bashkëqeverisje, mbaj në mend znj. Vjosa Osmani.
Shumë të freskët në mendje e kam momentin, kur më në fund edhe u arrit rezultati pozitiv dhe kur shkrepëm një foto të përbashkët.
Deri atëherë, Vjosën e kam njohur si kolege deputete, por jo më afër.
Nëse parimet bëhen mollë sherri me krerët e subjektit politik, ia vlen të sakrifikosh!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.