Hulumtimet e reja kanë zbuluar se nënat të cilat i kanë dy fëmijë dhe një punë me orar të plotë kanë dukshëm nivele më të rritura të stresit.

Ekipi i hulumtuesve anglezë ka analizuar të dhënat e më shumë se 6,000 individëve dhe studimi është publikuar në revistën ‘Sociology’.

Ata kanë marrë informacione të ndryshme, duke përfshirë jetën profesionale të pjesëmarrësve, nivelet e hormoneve, shtypjen e gjakut dhe përvojat me stresin.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.