Zejnepe Gashi, gruaja nga fshati Sllovi e komunës së Lipjanit ka rrëfyer se si serbët ia vranë burrin, dy djemë dhe dy nipa në masakrën e 15 dhe 16 prillit të vitit 1999.

Ajo ka treguar se si gjatë komunikimit me njërin nga serbët e kishte sharë atë në sy.

“Hup thash ti q**fsha 700 mijë nana, hup me sy mos t’shoh, qishtu u kanë”, vazhdon rrëfimin ajo.

Ju pëlqen!

Pjesën ku ajo rrëfen për komunikimin që kishtet me serbin mund ta dëgjoni nga minuta e 46:40.

Shpërndaje në:FacebookTwitter

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!