Nëna është ajo që do të të dojë, derisa ti të mbyllësh sytë. Babai është ai që do të të dojë pa ndonjë shprehi të caktuar në sy.

Nëna është ajo që do të të prezantojë në botë, ndërsa babai është ai që do të të prezantojë me botën.

Nëna do të të japë jetë, babai do të të japë jetesë.

Ju pëlqen!

Nëna do të sigurohet përherë që ti nuk je duke ndjerë uri, ndërsa babai do të të bëjë të mundur të kuptosh vlerën e urisë.

Nëna do të përfaqësojë përkujdesjen për ty, ndërsa babai përgjegjësinë.

Nëna do të të mbrojë nga një rrëzim. Babai do të të mësojë se si të ngrihesh nga një rrëzim.

Nëna do të të mësojë të ecësh. Babai do të të mësojë mënyrën se si jeta ecën e se si duhet të përshtatetsh me të.

Nëna do të të mësojë shumë prej eksperiencave të saj. Babai do të të mësojë se si të mësosh prej vetë eksperiencave të tua.

Lexo po ashtu:  Tradhëtia, ende një nga problemet e familjeve të ditëve të sotme. Një studim se pse ndodh ajo…

Nëna do të reflektojë përherë ideologjinë për ty, ndërsa babai realizmin.

Dashurinë e nënës ti e njeh që prej lindjes tënde, ndërsa dashurinë e babait e kupton vetëm kur bëhesh vetë baba…

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!