Në vendin tim e në vendin tend

Në vendin tim e në vendin tend,
e shpojnë lakrën, i hedhin mënd.

Në vendin tim e në vendin tend,
ty të kruhet, tjetrit i dhëmb.

Ju pëlqen!

Në vendin tim e në vendin tend,
hënën si petull e pjekin në shkëmb.

Në vendin tim e në vendin tend,
një i çmendur, një vend e çmënd.

Dritëro Agolli

Lexo po ashtu:  Transferta parash dhe blerje online, shikoni risitë e reja të WhatsApp
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!