Në vendin tim e në vendin tend

Në vendin tim e në vendin tend,
e shpojnë lakrën, i hedhin mënd.

Në vendin tim e në vendin tend,
ty të kruhet, tjetrit i dhëmb.

Ju pëlqen!

Në vendin tim e në vendin tend,
hënën si petull e pjekin në shkëmb.

Në vendin tim e në vendin tend,
një i çmendur, një vend e çmënd.

Dritëro Agolli

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.