Atletja e njohur shqiptare Klodiana Shala ka bërë një deklartë sot, duke thënë se në Shqipëri kërkojnë favore seksuale, pavarësisht CV-së që mund të kesh.

Sipas saj në shumicën e rasteve kur hyn në një punë, CV-ja nuk kërkohet fare e cila është gjëja kryesore.

“Imazhi që mund të ketë te të tjerët mund të jetë i lidhur dhe me kompromiset që janë bërë. Në Shqipëri mund të ndodhë që ti hyn në punë dhe CV-në nuk e marrin në fillim, që CV-ja është gjëja kryesore dhe ty nuk ta marrin. Ta marrin CV-në pas një viti. Që këtu fillojnë mundësitë për ngacmim”, u shpreh Shala në Euronews Albania.

Lexo po ashtu:  Rashiti: Hoti, i cunguar në procesin e dialogut
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!