Gazetari dhe prezantuesi i njohur Adi Krasta, ka reaguar ndaj fenomenit të shfaqur së fundmi në plazhet e Shqipërisë, ku muzika serbe dëgjohet në lokale dhe taverna të ndryshme.

Krasta përmes një tweet-i në llogarinë personale ka shkruar se minimumi i ndjeshmërisë ndaj masakrave që kanë ndodhur në Kosovë, është që këto muzika të ndalen në publik.

Statusi i plotë i pandryshuar:

Ju pëlqen!

Ne plazhet e Shqiperise bucasin kenget e kengetares serbe Ceca, e cila vazhdon te rrezellije qafes me stolite e plackitura nga burri i saj ne Kosove. Minimumi i ndjeshmerise sone ndaj masakrave eshte te mos i bucasim publikisht keto kenge e kengetare. Jo?

Lexo po ashtu:  Publicisti i njohur Veton Surroi kritikon Qeveritë e pasluftës dhe Isa Mustafën/ Vendi që i ka shpenzuar kaherë rezervat e veta shëndetësore dhe ekonomike në kotësira po përballet me krizën globale më të madhe shëndetësore. Duhet shtrënguar radhët, e jo dobësuar me debate publike taksash...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!