Në nder të DJ të ndjerë suedez, një ndër arenat në Suedi po riemërohet “Avicii Arena”.

Lajmi u konfirmua nga babai i Aviccit i cili u shpreh tepër i lumtur për këtë gjest.“Ishte një moment i rëndësishëm në karrierën e tij kur ai performoi këtu nëntë vjet më parë, dhe ai do të ishte jashtëzakonisht krenar që kjo ndërtesë ikonike nga sot do të mbajë emrin e tij”,tha babai i Aviciit, Klas Bergling, në një deklaratë.Arena e brendshme në Stokholm, e cila u hap për herë të parë në vitin 1989, quhej më parë ‘Ericsson Globe’. Ajo u emërua ‘Stockholm Globe Arena’ deri në vitin 2009.

Lexo po ashtu:  Eminem sensibilizon gjithë botën me këngën e re
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!