Kisha Katolike shqiptaro- amerikane e Shën Palit në Rochester Hills, Michigan në datat 2-4 korrik 2021 organizon Festivalin ”Mirësevini në Shqiptari”.

Festivali do të hapet me Paradën Shqiptare dhe do të prezantojë kulturën, identitetin dhe vlerat shqiptare përmes kuzhinës, këngëve dhe valleve tradicionale.

Pasdite do të zhvillohet parada shqiptare me veshje tradicionale shqiptare dhe flamurin kuq e zi.

Ju pëlqen!

Të ftuar special do të këndojnë dhe performojnë me muzikë dhe valle shqip.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.