Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të jetë pjesë e Konferencës së përvitshme të Sigurisë që do të mbahet në Mynih të Gjermanisë.

Pjesëmarrjen e Kurtit në këtë konferencë e ka konfirmuar për Telegrafin nga zyra e kryeministrit.

“Po kryeministri do të marrë pjesë”, kanë thënë shkurt nga zyra e kryeministrit.

Ju pëlqen!

Në këtë konferencë pjesëmarrës do të jetë edhe i dërguari special i SHBA-ve për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq.

Konferenca do të mbahet nga data 14 shkurt deri më datën 16 shkurt, ku do të marrin pjesë krerët e shteteve më të fuqishme evropiane

Lexo po ashtu:  Vrasja e dëshmitarit të Speciales, Prokuroria i përgjigjet Hagës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!