Duket që në gjithë këtë rolin më të madh nuk e ka as partneri, as statusi dashuror, por ora biologjike dhe rrahjet e zëshme të zemrës së tyre

Në të tridhjetat, por edhe në të dyzetat e hershme, femrat shpesh zbulojnë anën e re të seksualitetit vetjak dhe shumicës aktiviteti i preferuar në shtrat u bëhet pikërisht argëtim në krevat.

Ekspertët këtë dukuri e shpjegojnë me tiktakun e orës biologjike dhe dëshirën që “të shfrytëzojnë vitet e mbetura për krijimin e trashëgimtarëve”.

Ju pëlqen!

Thënë në mënyrë laike, sa më shumë që të plaken femrat, më shumë bëjnë dashuri – madje shumë më tepër.

Në studimin e publikuar në revistën “Personalityand Individual Differences” kanë marrë pjesë 827 femra të ndara në tri grupe: me fertilitet të lartë (18 deri në 26 vjet), fertilitet të ulët (27 deri në 45 vjet) dhe në menopauzë (më shumë se 46 vjet).

Në bazë të përgjigjeve në anketën e bërë në internet, hulumtuesit kanë zbuluar që femrat të cilat kanë 27 deri në 45 vjet (ato në kategorinë e fertiltitetit të ulët) posedojnë (impuls të forcuar seksual si përgjigje në zvogëlim të fertilitetit”.

Lexo po ashtu:  Kjo është vajza më e bukur në botë sipas shkencës

Këto femra dhe kanë “fantazi më të shpeshta seksuale dhe jetë aktive seksuale, andaj janë të gatshme për seks të përkohshëm

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!