Në 22 vjetorin e rënies!
MBI TË GJITHA ATDHEU!
– “Mbi të gjitha Atdheu”, ka thënë në gjyq, Fehmi Lladrovci!
– U burgos në fillim të nëntorit 1985, ndërsa u dënua me 10 vjet burg!
– Më 20 shtator 1985 fejohet me Xhevën, vetëm 45 ditë para arrestimit nga UDB-a famëkeqe!
– 13 vjet me vonë, më 22 shtator 1998, të dy ranë dëshmorë në vijën e parë të frontit!
Qofte i përjetshëm kujtimi dhe lavdia për Fehmi e Xhevë Lladrovcin!
Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.