Për shkak të pandemisë COVID-19, për hyrjen në Gjermani ka rregulla të posaçme.

Sipas këtyre rregullave, kur hyni në Gjermani me avion ose kur keni qëndruar në 10 ditët e fundit para hyrjes në Republikën Federale të Gjermanisë duhet t’u nënshtroheni rregullave, varësisht se në cilën zonë të rrezikut është shteti prej nga hyni në Gjermani.

Të gjithat rregullat mund t’i lenxoni duke klikuar KËTU.

Lexo po ashtu:  Zaev uron Ditën e Alfabetit të Gjuhës Shqipe
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!