Raportuesja për Kosovën në PE, Viola Von Cramon, të dielën njëanshëm ka vizituar veriun e Kosovës.

Cramon e cila qëndroi në komunën e Zveçanit, “Çka dreqin ju solli këtu, ku është kërcënimi”.

“Ne vetëm po i zbatojmë urdhrat, dhe jemi këtu për t’i mbrojtur të gjithë pa dallim sikur shqiptarët dhe serbët”, i ka thënë një polici, raportuese për Kosovën në Parlamentin Evropian.

Ju pëlqen!

Ndërsa von Carmon dëgjohet duke i thënë se po duke si luftë.

Një nga policët dëgjohet duke iu përgjigjur se kanë shkuar atje për “t’iu dalë në mbrojtje kryetarëve të komunave të cilët kanë fituar në zgjedhjet e fundit”.

Von Cramon më pas tha se nuk është faji i policëve, sepse ata vetëm po i zbatojnë urdhërat.

“Nuk ju fajësoj, mos më keqkuptoni. Nuk ju takon juve të vendosni se ku do të punoni”, tha ajo. “Pyetjet e mia duhet t’i bëj në Prishtinë”.

Lexo po ashtu:  Sot mbahet mbledhja e përbashkët qeveritare Kosovë-Shqipëri, këto janë disa nga marrëveshjet
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!