Shkrimtari i Simpsons Marc Wilmore ka ndërruar jetë në moshën vetëm 57-vjeçare pas betejës me Covid-19.

Vëllai i Wilmore, komediani dhe drejtuesi i The Nightly Show, Larry Wilmore, konfirmoi vdekjen e tij në Twitter të dielën në mbrëmje, përcjell MekuliPress.

“Vëllai im i ëmbël, Marc Edward Wilmore, ndërroi jetë natën e kaluar ndërsa luftonte me Covid dhe nga sëmundje të tjera që e kishin munduar për vite me radhë.’-tha Larry.

Ju pëlqen!

Parashikoi çuditërisht shumë nga ngjarjet që po ndodhin: Zgjedhjen e Trump-it president, shpërthimin e kullave binjake, madje edhe vetë pandeminë, ama ndoshta skenaristi i Simpsons Marc Willmore nuk e kishte imagjinuar kurrë që koronavirusi do ia merrte dhe atij jetën.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.