Vdes artisti i popullit e thumbuesi i dukuruve negative të shoqërisë sonë, Gurakuq Dobruna.

I ndjeri Guraqkuq Dobruna ishte i zëshëm e origjinal në shprehjet e tij thumbuese përmes artit pamorë. Vepra e tij artistike ishte syhapëse për opinionin publik dhe fshikulluese për pushtetarët dhe klasën e korruptuar politike, shkruan MekuliPress.

Artisti nuk pajtohej asnjëherë me lojërat që i imponoheshin identitetit kombëtar shqiptar. Mu këtu Gurakuqi ishte këmbngulës dhe nuk la pa e demaskuar hapur eksperimentin që luhej me kombin shqiptar, duke tentuar që të krijojnë një derivat të coroditur, të ashtuquajtur “kombi kosovar”, shkruan MekuliPress.

Ju pëlqen!

Ja një klithmë e tij origjinale artistike për lojërat e ndyra ideologjike që po luhen me kombin shqiptar:

Nuk të harrojmë Gurakuq Dobruna!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.