Një prej viktimave nga katër të tilla gjatë 24 orëve të fundit, është një 57 vjeçare nga Shkodra.

Ajo është Gonxhe Rexhepi, ish-volejbolliste e klubit sportiv të Vllaznisë. Viktimat e tjera janë një nga Durrësi dhe dy nga Tirana.

Ministria e Shëndetësisë tha se situata në Spitalin Infektiv po përkeqësohet, pasi numri i rasteve është rritur, duke shtuar se vërehet me shqetësim edhe rritja e numrit të të prekurve tek moshat e reja.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!