Veç nji qëllim i nalt t’ban me durue,
E zemren ta forcon
Ndër kundërshtime s’vyen kurrë me u ligshtue.
Mjer’ ai që nuk qindron!

Luigj Gurakuqi

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!