Është ndaluar për 48 orë pronari i kompanisë “LDA Group”, Kadri Shala .

Policia ka konfirmuar për “Zërin” se pas intervistimit, Prokuroria ka marrë vendim për ndalim 48 orë ndaj Shalës.

“Mund të konfirmojmë se, me vendim të Prokurorit kompetent, personit të vetedorëzuar në Policinë e Kosovës iu është caktuar masa e ndalimit prej 48 orësh”, ka thënë Kelani për “Zërin”.

Ju pëlqen!

Shala është vetëdorëzuar sot në polici pasi dyshohet se në kompaninë e tij “LDA Group”, janë tranferuar 2.1 milionë euro kundërligjshëm nga Thesari i shtetit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!