Aktivisjta serbe për të drejtat e njeriut, Natasha Kandiq dhe Qendra për të Drejtën Humanitare janë nominuar për herën e dytë për ta fituar çmimin Nobel për Paqe.

Kandiq dhe qendra të cilën e ka themeluar ajo kanë qenë të nominuar edhe në vitin 2018 për ta fituar këtë çmim, transmeton KlanKosova.tv.

Të premten do të shpallet zyrtarisht fituesi. Favorit për ta fituar atë është presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!