Një asteroid po vjen drejt Tokës, thotë NASA.

NASA ka raportuar se ai do t’i afrohet Tokës një ditë para zgjedhjeve në SHBA, më 2 nëntor.

“Po. Objekti qiellor i identifikuar si 2018VP1 është parashikuar t’i afrohet Tokës më 2 nëntor, një ditë para zgjedhjeve”, u tha në njoftimin e NASA-s.

Ju pëlqen!

Diametri i asteroidit është parashikuar se është 2 metra.

Sipas NASA-s mundësia për ta goditur Tokën është vetëm 0.41 për qind.

Lexo po ashtu:  Kurti: Jam i bindur që Asociacionin nuk e duan serbët e Kosovës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!