Napoli nuk ndalet dhe është tashmë një skuadër që ka ndryshuar totalisht që pas ardhjes së Rino Gattusos.Përballë SPAL shënon tri gola me Mertens, Callejon dhe Younes, ndërsa barazimi i përkohshëm për SPAL erdhi nga lojtari i ardhshëm i Napolit, Petagna, që nuk festoi. Rezutati final 3-1.

Lexo po ashtu:  Dëmtimet e shpeshta, Interi merr vendimin për Sensin
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!