Napoli do të luajë ndaj Interit, mbrëmjen e nesërme dhe padyshim që gjithë vëmendja do të jetë në këtë sfidë. Gatuzo ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp teksa ka folur për përballjen e nesërme dhe jo vetëm.

“Ne përballemi me një ekip të shkëlqyer, një nga më të fuqishmit në një nivel fizik, i cili ndërthur një cilësi të shkëlqyer të lojës, të udhëhequr nga një trajner i shkëlqyer.

Loja e përsosur do të jetë e nevojshme. Ky ekip ka hapësirë ​​të bollshme për përmirësime, vetëm me punë do të arrihet, por ka ndeshje për të luajtur dhe entuziazmi që po shoh është i nevojshëm. Djemtë po punojnë me shumë dëshirë, po mundohen, po më japin gjithçka”, shprehet Gatuzo.

Ju pëlqen!

Më tej ai shton: Jo, për mua nuk është një derbi, pasi sot unë jam trajneri i Napolit, jam krenar për këtë. Ne duhet ta respektojmë këtë Inter që ka një mentalitet dhe lojtarë të shkëlqyer, duhet ta përgatisim mirë dhe të luajmë në maskimum”.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.