Kruja është një nga qytetet e dëmtuara nga tërmeti i fundit që tronditi Shqipërinë! Dëmtimet u ndjenë edhe në Kalanë e Krujës ku një pjesë e shkëmbit ka pësuar çarje! Kjo gjë nuk ka ndodhur me Muzeun Kombëtar “Gjergj Kastriot Skënderbeu” dhe Muzeu Etnografik, ku prej ditës së sotme, janë hapur për vizitorët!

Sipas inxhinjerëve zvicerian, këto godina nuk kanë asnjë dëmtim në asnjë centimetër të saj! Po ashtu, gjatë vizitës së Prof. Aya Kubuta, nga Departamenti i Zhvillimit Urban në Universitetin e Tokyos, Muzetë janë në gjendje shumë të mirë dhe pa rrezik për turistët! / Top Channel /

Lexo po ashtu:  ‘Kam fjetur me 2 mijë femra, të gjitha me bekimin e gruas’
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!