Termat e marrëveshjes së Musk për blerjen e Twitter parashikojnë pagesën e 21 miliardë dollarëve në kesh.

Elon Musk ka shitur thuajse 8,5 miliardë dollarë në aksione të Tesla që kur siguroi marrëveshjen 44 miliardë dollarëshe për blerjen e Twitter.

Shefi ekzekutiv i kompanisë së makinave elektrike shiti aksionet ditën e Marte dhe të Mërkure sipas autoriteteve.

Ju pëlqen!

Shitja erdhi ndërsa aksionet e Tesla ranë nga frika se investitori do të merrte para nga Tesla për të financuar blerjen e Twitter.

Termat e marrëveshjes së Musk për blerjen e Twitter parashikojnë pagesën e 21 miliardë dollarëve në kesh.

Pas lajmit aksionet e Tesla ranë me 12%, dhe është rënia më e madhe që prej Shtatorit 2020.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.