Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro hyn ndër ata njerëz që pasi u tallën me pandeminë e CoVid-19, e gjejnë veten në mes të furtunës së tij.

Përveç faktit se vendi i tij është goditur rëndë dhe pasojat njerëzore dhe ekonomike janë të qarta, vetë Bolsonaro i është nënshtruar testeve pas shfaqjes së simptomave të ngjashme me koronavirusin.

Bëra skanerin e mushkërive, janë të pastra -, tha ai para gazetarëve.

Ju pëlqen!

1.6 milionë të prekur zyrtarisht dhe 65 mijë të vdekur, Brazili hyn në listën e vendeve më të prekura nga një pandemi që e beson apo jo, një fitore strategjike e ka arritur: ka prishur normalitetin e gjërave.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!