Maturantët kanë mundësi që deri më 3 gusht të aplikojnë online për t’u bërë pjesë e Akademisë së Forcave të Armatosura.

Akademia e Forcave të Armatosura është një mundësi fantastike për studimet tuaja të larta. Përzgjidhni një nga 3 degët e bachelorit të ofruar nga kjo akademi: Shkenca Ushtarake, Navigim dhe Komandim Detar në Fushën e Mbrojtjes dhe Teknologji Informacioni në Fushën e Mbrojtjes.

Afatet e aplikimit për raundin e parë janë 29 korrik deri në 3 gusht – aplikimi bëhet online përmes portalit.

Lexo po ashtu:  Ç’do ndodhë te selia e PD menjëher pas kongresit - A do të shkojnë idhtarët e Berishës të marrin në dorëzim selinë?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!