“Djalo mue m’ka lind nana shqiptar e jo turk. Mue nuk më lindi nana me luftue për Turqi por për trojet shqiptare. Prandaj në Turqi shko ti, se unë kam lind e vdes shqiptar”. – Mulla Idriz Gjilani

Lexo po ashtu:  Si sot, Kisha Ortodokse e Shqipërisë u shpall Autoqefale nga Kongresi i Beratit më 12 shtator 1922
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!