Motorola në pronësi të Lenovo është duke kërcyer zyrtarisht në trenin me trendin më të nxehtë të këtij viti në teknologji: telefonin e palosshëm.

Kompania ka konfirmuar për Engadget se po zhvillon një pajisje të palosshme që do të lansohet “[jo] më vonë se të gjithë të tjerët në treg.”

Për referencë, Samsung Galaxy Fold do të lansohet në prill, pasuar nga Mate X i Huawei në mes të 2019.  Telefoni i palosshëm i Motorola duhet të fillojë rreth verës.

Ju pëlqen!

Motorola ka thënë tashmë se dizajni nuk do të shfaqë një ekran në pjesën e jashtme të pajisjes, si Galaxy Fold dhe Mate X. “Ne kemi testuar një pajisje OLED me film plastik,” tha një zyrtar i Motorola për Engadget.

Motorola gjithashtu po heton formate të ndryshme për ekranin e palosshëm, të tilla si një ekran i vetëm që mund të dyfishohet për të zvogëluar shanset e gërvishjes së ekranit. 

Lexo po ashtu:  Pse edukimi mediatik është i domosdoshëm për të rinjtë?
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!