Policia e Kosovës ka ndarë në Facebook një video sensibilizuese për kujdes të shtuar në trafik.

Apel për kujdes në trafik

“Mos u ngut, humbe minutin, e jo jetën për minuti.

Mos e përdor telefonin gjatë vozitjes, se mund t’ju kushtojë me jetë”, thuhet në mbishkrimin e videos.

Ju pëlqen!

Kjo video sensibilizuese vjen pasi ditëve të fundit, vendi ynë është tronditur nga disa aksidente ku pati edhe viktima.

Lexo po ashtu:  Po ta pyesësh Memli Krasniqin... - PDK-ja gjithsesi është opozitë, sepse po përdor gishtat e LDK-së dhe AAK-së për të hequr gështenjat nga zjarri.
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!