Deputeti që shpalosi flamurin kombëtar në Parlamentin e Maqedonisë në vitin 1997.

Fjalimi tij i shkurt:

Mos u frikësoni, nuk kafshon ky! Do të vijë dita që ky flamur të jetë zyrtarë, do të vijë dita që në këtë parlament do të flitet Shqip. Unë nuk kam frikë nga ju, nëse nuk e dini, unë jam nipi i Mefailave të Zajazit. Unë jam Sali Ramadani, ju kujton MekuliPress.com
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
[wpedon id=16879]