Shtabi i Emergjencës në Pejë ka njohuar se masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit janë bërë më regoroze.

Ata kanë njoftuar se ecja dhe shëtitja në grykën e Rugovës dhe pjesët e tjera natyrore janë të ndaluara.

Njoftimi:

Ju pëlqen!

Te dashur qytetarë të Pejës

Masat për parandalimin e përhapjes së COVID-19 janë bërë më rigoroze!

Mos u nisni për ecje e shetitje në gryken e Rugovës dhe as në pjeset tjera natyrore. Policia do t’ju kthen mbrapa!

Kjo masē është e domosdoshme për ta ruajtur jeten tuaj!

Me shpresë në mirëkuptimin tuaj

Shtabi i Emergjences

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!