Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka  ka reaguar ashpër, gazetarit Baton Haxhiu, në mbrëmjen e së enjtes.

Haradinaj, gjatë një emisioni televiziv në Tiranë, e ka quajtur Haxhiun “mercenar” të kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, me të cilin ai nuk i punët mirë.

“Nuk jemi lopë e dele”, e ka paralajmëruar Haradinaj, Haxhiun, në studion e Top Channel. Haxhiu ishte lidhur me video nga Kosova.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

Shefi në largim i ekzekutivit kosovar e ka porositur gazetarin që të “mos mbajë ligjërata”. Ai mandje në një moment i drejtohet Haxhiut ashpër me fjalët: qysh spo të vjen marre.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...