Kreu i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Ukrainës, Denis Monastyrsky, u sulmua gjatë një vizite në zonën e Operacionit të Forcave të Bashkuara (JFO) në Donbass. Tellerreport shkruan se këtë gjë e ka bërë të ditur këshilltari i ministrit, Anton Gerashchenko.

“Ministri i Brendshëm Denis Monastyrsky, një grup deputetësh të popullit, si dhe 25 gazetarë të huaj u sulmuan me mortaja në pozicionet e brigadës së 30-të. Në zonën e vendbanimit Novoluganskoye”, shkroi Gerashchenko.

Më herët, Milicia Popullore e DPR-së së vetëshpallur paraqiti një plan për një ofensivë të mundshme nga Forcat e Armatosura të Ukrainës në Donbass.

Ju pëlqen!

Për më tepër, DPR (Republika Popullore e Donbaskut) regjistroi lëvizjen e tankeve, montimeve të artilerisë vetëlëvizëse dhe obuseve të ushtrisë ukrainase pranë vijës së kontaktit.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!