Kamerat e sigurisë kanë filmuar dy kamikazë në ashensorin me të cilin zbresin deri tek restoranti i hotelit në Shri Lankë, ku më pas hedhin veten në erë në një ambient të mbushur me burra, gra e fëmijë.

Ata kishin çanta në shpinë të mbushura me lënë shpërthyese të cilët diskutonin në ashensor për planin e tyre, vetëm pak momente para se të kryenin sulmin terrorist në ditën kur po festoheshin Pashkët.

Në një moment dukej gjithçka në rregull në restorant, ku pushuesit po shijonin specialitetet e tyre të preferuara dhe më pas shndërrohet në “ferr” nga shpërthimi i fuqishëm.

Ju pëlqen!

E zyrtarët e Shri Lankës besojnë se njëri nga sulmuesit në Shangri-La ishte i biri i një biznesmeni në Colombo, kurse në sulmet e planifikuar kishin humbur jetën më shumë se 300 persona.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!