Dardan Molliqaj ka thënë se Shpend Ahmeti, kryetari i Prishtinës, nuk i paraqet vlerat dhe bindjes e Partisë Social Demokrate.

Këto komente Molliaqaj i ka bërë në Rubikon kur është pyetur për takës prej 10 euro për hyrjen në Prishtinë që pritet të vendoset nga Shpend Ahmeti.

“Shpend Ahmeti është anëtarë i thjeshtë i PSD-së. Realisht ai është krejtësisht autonom me qeverisjen në Prishtinë dhe qeverisja e tij nuk paraqet bindjet dhe vlerat e PSD-së, më saktësisht të strukturës së re të PSD-së. Ndonëse 3ai është anëtarë por qeverisja e tij nuk i paraqet bindjet tona. Por as bindjet tona nuk i paraqesin bindjet dhe vlerat e Shpendit, që nuk është e njëjta me Kamenicën me Qëndronin. Qëndroni i paraqet bindjet tona”, tha Molliqaj.

Ju pëlqen!

Ai është shprehur se është e papranueshme edhe vendosja e taksës për njerëzit që hyjnë në Prishtinë.

Ahmeti kishte dhënë dorëheqje nga PSD në dhjetor të 2019-ës.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.