“Sa më e madhe pengesa, aq më e madhe lavdia kur e kapërcejmë atë”.

Molière (1622 – 1673) ishte dramaturg francez dhe aktor i cili konsiderohet se është njëri ndër mjeshtrit më të mëdhenjë të komedisë në letërsin perëndimore. Edhe pse Moliere merrte lajka nga oborrtarët dhe parisienët, satira e Molierit i tërhoqi kritikët nga Kisha Katolike dhe moralistët të cilët edhe e dënuan atë./MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!