Fotografia e agjencisë së lajmeve AFP në të cilën shihet Mohammed Mohiedin Anis në dhomën e tij të shkatërruar në Alepo të Sirisë, teksa dëgjon muzikë nga gramafoni.
Kjo fotografi është konsideruar simbol i gjithë pakuptimësisë së luftës 8 vjeçare në Siri.
Mohammed, i njohur si Abu Omar, para luftës ka qenë një koleksionist i apasionuar i makinave të vjetra.

Fotografi e Joseph Eid, 9 mars 2017. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
[wpedon id=16879]