Revista e njohur britanike “Telegraph” shkruan për modelen shqiptare, e cila ka nënshkruar kontratë me markën prestigjioze Prada.

Revista e njohur britanike Telegraph shkruan për modelen shqiptare 22-vjeçare Sihana Shalaj, e cila ka spikatur në sfilatën e markës prestigjoze Prada, transmeton albinfo.ch.

Thuhet se ylli më i ri i pistës së Prada-s, tani e quajtur si mbretëresha e Kosovës, po i habit të gjithë për mënyrën e pamjes karizmatike të saj, shkruan revista Telegraph.

Ju pëlqen!

Ajo është një fytyrë e re, e rezervuar, nervoze, e paparë ndonjëherë, shkruhet për modelen shqiptare, Sihana Shalaj.

Kjo revistë shkruan se shfaqja e sezonit pranverë – verë 2020 në Javën e Modës në Milano ishte shumë e veçantë, dhe pa dyshim që këtë veçanti e dha modelja Sihana Shalaj, një 22-vjeçare me origjinë nga Kosova që kaloi një pjesë të fëmijërisë së saj të hershme në një kamp refugjatësh në Shqipëri pas shpërthimit të luftës më 1998.

Sihana është një emër premtues në fushën e modës dhe tashmë ajo ka nënshkruar një kontratë me kompaninë e njohur Prada në Britaninë e Madhe.

Lexo po ashtu:  Dua Lipa në sherr me serbët për ajvarin. Një qytet i madh në Serbi paralajmëron padi ndaj Dua Lipës, shkak ajvari

Falë pamjes së saj të pazakontë dhe stilit të veçantë androgjen, ajo bëri hyrjen në skenën prestigjoze duke i habitur të gjithë me pamjen dhe prezantimin e saj të veshjeve.

Image result for model sfilate Sihana Shalaj,
Image result for model sfilate Sihana Shalaj,
Image result for model sfilate Sihana Shalaj,
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!