Mercedes-AMG ka sjellë modelin më të fundit, GLE Coupe të vitit 2021, e cila jo vetëm që është e fuqishme dhe ekologjike, por është shumë e mirë për t’u përdorur edhe në borë.

GLE53 Coupe e krijuar për vitin 2021 ka një sistem hibrid me 48-volt, që mbush boshllëqet e lëna nga motori i fuqishëm me karburant.

Motori jep 429 kuaj fuqi, ndërsa motori elektrik, i vendosur midis motorit me karburant dhe transmisionit, i shton makinës 21 kuaj fuqi.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.