Fshihni flokët e bardhë me lëvozhgën e patates!

Herët a vonë të gjithë fillojnë të kenë flokë të bardhë. Flokët e para të bardha fillojnë zakonisht të shfaqen pas moshës njëzetvjeçare, por më fatlumet mund të fillojnë t’i shohin ato shumë më vonë. Fakti është se, kur të shfaqen, do të qëndrojnë aty përgjithmonë! Nëse nuk e pranoni idenë dhe nuk ndiheni rehat, ju mund të përdorni këtë marifet për t’i hequr qafe ato.

Për këtë marifet do të nevojiten lëkurat e patates për të hequr qafe flokët e parë të bardhë!

Ju pëlqen!

Për të fshehur thinjat, shumë përdorin ngjyrosje. Ka mënyra për ta bërë atë në shtëpi, ose mund të mbështeteni te profesionistët. Në të dyja rastet, marrja e ngjyrës kërkon kohë dhe para. Për më tepër, sapo të filloni, do të bëheni skllav i bojës, sepse, për të marrë rezultate të mira, do të duhet ta bëni me një qëndrueshmëri të caktuar. Për fat të mirë, ekziston një marifet i ri që ju lejon të kurseni para dhe të merrni rezultate të pabesueshme.

Lexo po ashtu:  RrGK kërkon reagim nga institucionet për 20 vjeçaren nga Kosova që u gjet e përdhunuar në Kukës

Do të duhet një qese e thjeshtë me patate! Lëkura e tyre përmban një enzimë, të quajtur katekolazë, e përdorur në produktet kozmetike për të dhënë një ton uniforme në lëkurë. Përveç kësaj, enzima është në gjendje të japë ngjyrë dhe shkëlqim për flokët tuaj! Për më tepër, lëvorja e patates, ndryshe nga ngjyra, nuk do të dëmtojë flokët tuaj. Pra, pse të mos e provoni?

Udhëzime

Ndiqni këto hapa të thjeshtë:

Vloni  disa patate për rreth 20 minuta;

Lëvizni patatet dhe përzieni lëkurat e tyre;

Lani flokët si gjithmonë dhe aplikoni përzierjen e përftuar;

Lëreni për të paktën 15 minuta;

Përdorni një balsam ose një maskë flokësh për të eliminuar erën e patateve.

----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!