Mkhitaryan: “Dua të qëndroj te Roma” Mkhitaryan dëshiron të qëndrojë për shumë vite te Roma. I huazuari nga Arsenali te Roma, Henrikh Mkhitaryan, ka deklaruar se dëshira e tij është të qëndrojë edhe për shumë vite në Itali. Por, nëse Mikel Arteta i beson dhe e thërret, ai s’do t’i thotë jo. “Do të doja të qëndroj te Roma edhe sezonin tjetër, jo vetëm sezonin tjetër, por edhe për shumë vite”, tha Mkhitaryan.

“Por, ende kam kontratë me Arsenalin dhe nuk varet nga unë. Është në dorën e Arsenalti dhe Romës nëse pajtohen për çmimin e transferimit”. “Nëse jo në Romë, do të kthehem dhe të luaj në Arsenal, nëse jo, do të qëndroj dhe do të luaj për Romën”.

Lexo po ashtu:  Hamilton i mbyll derën Ferrarit: “Dua të qendroj tek Mercedes”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!