Ngrënia e një banane në mëngjes, nuk është ideja më e mirë, sipas mjekëve.

Eksperti ushqyes, Dr. Daryl Gioffre, ka dhënë disa lajme të këqija rreth bananeve për mëngjes.

Bananet duken si opsioni i përsosur për të rrëmbyer dhe për të shkuar në mëngjes, por me një vështrim më të afërt, do të zbuloni që bananet nuk janë opsioni më i mirë, pasi ato janë 25% sheqer dhe nivel acidik mesatar”, tha Dr. Gioffre.

Ju pëlqen!

WeSipas Dr. Gioffre, bananja ju ofron një nxitje të shpejt energjie në mëngjes, derisa thotë se pas jo më shumë se pak minutash do ndiheni të lodhur dhe të uritur.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.