Australian Post ka lëshuar një seri të re pullash që nderojnë punëtorët shëndetësorë, ushtarë, oficerë policie, edukatorë dhe heronj të tjerë që kanë kontribuar në luftën kundër pandemisë së koronavirusit.

Në vulën që përfaqëson punëtorët shëndetësorë, një vend të veçantë zë një mjeke muslimane me hixhab.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!