”Mizorët të mos kalojnë pran varrëve të të mirëve dhe tradhëtarët te mos kalojnë pranë varrëve të dëshmorëve sepse dheu i tyre nuk duron të qënmën e tyre mbi faqen e tokës.”

Sami Frashëri

Lexo po ashtu:  “Jij, ajo çka je… Qëndro”, Poezia e fuqishme e Esat Mekulit
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!